scorecardresearch

Uganda'yı Menemenli İş adamlarına Tanıttı

12 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Uganda'yı Menemenli İş adamlarına Tanıttı
Uganda'nın Ankara Büyük elçisi Johnson Ogara Olwa Menemen Ticaret Odasında Uganda'yı Menemen Ticaret Odası üyelerine anlattı. Yatırım Yapmaları için Ülkesine Davet etti.
Uganda'nın Ankara Büyük Elçisi Johnson Agara Olwa, Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral'ın daveti üzerine Menemen'e gelerek Ticaret Odası üyelerine ve işadamlarına Uganda'yı anlattı ve ticari işbirliği konusunda bilgilendirme yaparak Türk işadamlarını özellikle inşaat ve tarım sektörlerinde yatırım yapmaları için ülkesine davet etti. Uganda ve Türkiye arasındaki kardeşlik ilişkilerinin ticaret alanında gelişmesi gerektiğini belirten Büyük Elçi Olwa, Uganda'nın yatırım açısından fırsatlar ülkesi olduğunu söyleyerek buraya yapılan yatırımların diğer ülkelerin kapısını açma şansı oluşturduğunun da altını çizdi.

Olwa, "Uganda zengin doğal kaynakları, dinamik ekonomisi ve benzersiz stratejik konumu ile yatırımcılara Afrika'nın kalbinde önemli fırsatlar sunmaktadır. Uganda özellikle son yıllarda Afrika'nın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olarak yerli ve yabancı sermayeyi çekmek için uygun bir ortam ve çeşitli teşvikler sağlamaktadır." Diye konuştu.